icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88
Amerika´da Yaz Okulları

Amerika´da Yaz Okulları

7 ila  18 yaş  arası gençlerin yaz aylarında hem İngilizce dil bilgilerini pekiştirdiği hem de tatil amaçlı pek çok sosyal ve kültürel  aktiviteye katıldığı programlardır.

Amerika’da anlaşmalı olduğumuz yaz okulları , sosyal ve sportif aktiviteleri tarihi ve kültürel geziler ile birleştirerek dil eğitimini eğlenceli ve macera dolu bir hale getirmektedirler. İngilizce pratik yapma amacıyla katıldığınız yaz okulu programlarımızda  farklı ülkelerden gelen öğrencilerle de  kaynaşır, farklı kültürleri tanır  ve ileriki zamanlarda da sürecek arkadaşlıklar kurarsınız. İngilizce dil becerilerinizi  geliştirirken sizlere sunulan sosyal aktiviteler genellikle  yeteneklerinize  ve ilgi alanlarınıza  yönelik olur  ve buna ilave olarak katıldığınız sportif aktivitelerle de fiziksel ve bedensel  gelişiminiz  desteklenmektedir.

Amerika'daki  yaz okullarında eğitim ile beraber  outdoor aktiviteleri yopunluktadır. Boston, Los Angeles,San Diego, Manhattan, New York, New Haven, Philadelphia gibi birçok ünlü şehirde ve California'da Malibu sahili, Florida gibi ünlü sahillerde muhteşem aktivitelerle unutulmaz anılar biriktereceğiniz bir dönem geçirirsiniz.

Ayrıca bu okullarda sizlere verilen sorumluluklar vasıtası ile  erken yaşta sorumluluk almanın bilincini kavrarsınız ve bu sorumlulukları yerine getirmek size özgüven sağlar. Yaz okulu programları ailelerin çocuklarına sağladığı bir geleceğe yatırımdır .Bu okullarda bütün dil becerilerinizi pratiğe dönüştürmeniz için çok fazla ortam ve olanak bulunmaktadır. Eğitim, eğlence ve geziyi bir arada sunan Amerika’daki yaz okullarının kişisel ve kültürel gelişiminize  ve iş yaşamına adım attığınızda bu yaşamdaki başarılarınıza ciddi katkısı olacaktır.

Yaz okullarında  öğrencileri için genellikle hafta sonları tam, hafta içi ise yarım günlük eğlenceli gezilere katılırsınız.Gezi programları dahilinde tarihi ve turistik yerleri, müzeleri, eğlence parklarını, alışveriş merkezlerini ziyaret edersiniz. Ayrıca eğitiminizden arta kalan zamanda yine  sosyal ve sportif aktivitelerde de zamanı değerlendirebilirsiniz. Gezi programları, sportif aktiviteler okulların ilgili koordinatörleri tarafından titizlikle hazırlanır.

Sosyal ve sportif aktivitelere örnek verecek olursak;yüzme, futbol, basketbol, voleybol tenis, jimnastikturnuvalar, eğlenceli yarışmalar, oyunlar, yetenek showları, yerel sirk gösterileri, video ve film geceleri, el sanatları çalışmaları gibi.

Yaz Okulu programlarında daha çok kampüs konaklamalı programlar önerilmektedir. Tüm okul personeli, öğretmenler, grup liderleri ve öğrenciler aynı kampüste konakladıkları  ve böylece öğrenciler sürekli gözetim altında olduğu için aileler  kampüs konaklamasını tercih etmektedir.

ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ YAZ OKULLARI

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Gönderiliyor...