icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88
TOEFL (Test of English as a Foreing Language)

TOEFL IBT (Test of English as a Foreing Language)

Sınavı yurtdışında eğitim veya yaşamak isteyen kişilerin İngilizce Dil Seviyelerini ölçen bir sınavdır. TOEFL sadece yurtdışında değil ülkemizdeki bazı kurumlar tarafından İngilizce yeterliliği konusunda  adına istenen bir belgedir.

Sınava  www.ets.org üzerinden online kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıtlar sınava girmek istediğiniz tarihten 7 gün öncesinde kapanmaktadır. Geç de kayıt yaptırabilirsiniz lakin geç kayıt için ekstra ücret ödersiniz. Sınava girmek istediğiniz tarihten 4 gün öncesine kadar kayıt yaptırma şansınız vardır.

TOEFL Sınav ücreti 185 USD’dır. Ödemeyi kredi kartı veya banka kartı ile yapabilirsiniz.

TOEFL Sınavı iki haftada bir cuma,cumartesi,pazar günleri yapılır.

TOEFL SINAV AŞAMALARI VE SÜRELERİ NELERDİR?

TOEFL Sınavı da IELTS gibi 4 bölümden oluşur.

OKUMA

Bu bölümde 3 ile 5 arasında değişen yaklaşık 700 kelimelik akademik metinler vardır. Sizden  bu pasajları okuyup soruları cevaplamanız  istenir. Her bir pasaj başına 12-14 soru bulunmaktadır. Toplamda 36-70 arasında soru çözülür. Bu bölümün süresi  60 -100 dk. arasındadır.

DİNLEME

Bu bölümde 4 ila 6  arasında değişen dinleme metinleri vardır.Her bir metin 3-5 dakikalık tartışma veya sohbetlerden oluşur.34 ila 51 arasında soru sorulmaktadır.Bu bölümün sınav süresi 60 ila  90 dakika arasında değişmektedir.

YAZMA

Bu bölüm iki aşamalıdır. Size bir tane konu verilir ve sizden o konuyla ilgili makale yazmanız istenir.Diğer aşama ise bir metin okur ve dinlersiniz öncelikle   sonrasında metinle alakalı makale yazmanız istenir. Bu bölümün sınav süresi de 50 dakikadır.

KONUŞMA

Bu bölümün süresi 20 dakikadır. Bu bölümde sınav jürisi ile birlikte 6 farklı konu üzerinde konuşursunuz. Jüri sizin anlama ve anladığınızı  gösterebilme kabiliyetinizi  ölçer.

Her bir bölüm 30 puandır ve sınav sonucunuz 120 puan üzerinden değerlendirilir.

Bu 4 ayrı bölümden alacağınız sonuç sınav skorunuzu verir.

BİREBİR İNGİLİZCE İLE TOEFL EĞİTİMİ NASIL GERÇEKLEŞİR?

- Sınavın gerektirdiği seviyede öğrencinin dört dil becerisinin en iyi şekilde geliştirilmesi için için 60 saatlik birebir ders programımız öncesi öğrencilerimize uygulayacağımız seviye tespit sınavından öğrencinin en az C1-Upper Intermedıate seviyesinde olması beklenir.  C1-Upper Intermedıate seviyesi altındaki öğrencilerin öncelikli olarak grammer eksikliklerini gidermeleri ve istenen seviyeye ulaşmaları amaçlanır.

- Birebir İngilizce de Toefl sınavına yönelik okuma, dinleme, konuşma ve yazma alıştırmaları yapılmaktadır.

- Okuma bölümü için okuma parçaları cevaplandırılır ve bu parçaların kelimelerine yönelik özel çalışmalar yapılır.

- Dinleme bölümü için program boyunca sınavda karşılaşabileceğiniz tüm soru tarzlarına yönelik alıştırmalar yapılır.. 

- Yazma bölümü için  sınavlarda en çok karşılaşılan formatlara yönelik eğitim verilir, önceki sınavlarda çıkmış konular ile ilgili  çalışmalar yapılır. 

- Konuşma becerisi için alanında uzman hem Türk hem yabancı eğitmenlerimiz ile öğrencinin bol bol pratik yapması sağlanır.

SINAV İLE İLGİLİ DİKKAT ETMENİZ  GEREKEN HUSUSLAR

- İngilizce seviyeniz çok iyi olabilir fakat TOEFL Sınavı’na gireceksiniz  sınavın formatı ve içeriği ilgili çalışma yapmanız önemlidir.

- Sınavın tüm bölümleri akademik İngilizce bilgisini ölçmektedir. Sınava  hazırlanırken  akademik metinler okumak, ders dinlemek yine akademik konularda yazılar yazmak size sınavda kolaylık sağlayacaktır.

- Sınavın tüm bölümleri eşit puan olduğu için (30 ar puan)  bir bölüme diğerinden daha fazla önem vermek doğru bir çalışma yöntemi değildir.

- Sınav merkezlerinin fiziki şartları önceden araştırılmalı, trafik gürültüsü vb dış faktörler dikkate alınmalıdır.

- Sınava başlarken acele etmeyin hemen NEXT butonlarına basarak sınavınızı başlatmayın.

- Sınava başlarken kulaklık ses ayarı ve mikrofon ayarınızı  yapın.Eğer bir aksaklık fark ediyorsanız  durumu hemen sınav görevlisine bildirin.

- Sınav  merkezlerinde bulunan klavyelerde Türkçe karakterler olmadığından klavyedeki noktalama işaretlerinin yerleri alışık olmadığınız yerlerde olabilir. Yazma bölümünde zaman kaybetmemek için sınav öncesi Türkçe karakter olmayan klavye ile yazma çalışmaları yapın.

- Sınavın tüm bölümleri için ayrı zaman verilmektedir. Bir bölümü erken bitiriyorsanız kalan süre diğer bölüme eklenmez.

- Sınavın konuşma ve yazma bölümlerinden herhangi birini boş bırakırsanız diğer bölümlerden tam puan almış olsanız dahi sınav  puanınız hesaplanmaz.

- Sınavın okuma ve dinleme bölümleri çoktan seçmelidir ve aldığınız puana  itiraz etmeniz söz konusu değildir. Ancak konuşma ve yazma bölümlerinde aldığınız puana belli bir ücret ödeyerek itiraz etme hakkınız vardır.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Gönderiliyor...