icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88

GRE(Graduate Record Examination)

ABD’de  ve İngilizce eğitim veren diğer üniversitelerde mühendislik ve sosyal bilimler başta olmak üzere yüksek lisans ve doktora gibi eğitimleri alabilmek amaçlı girilmesi gereken bir sınavdır.

GRE sınavı iki format olarak General ve Subject şeklinde ayrılır. General format bir çok bölümde geçerlidir ancak bazı bölümler için o alana özgü (Subject) yeterliliğin ölçülmesi de talep edilebilir ve  öğrenciden her iki formatta sınava girmesi istenebilir. 
Sözel, sayısal ve analitik yazma bölümlerinden oluşan GRE sınavı yaklaşık 4 saat sürmektedir.

Sınav gerçekleştiği tarihten itibaren 3 yıl boyunca geçerlidir. Daha sonra, eğer başka bir sınava ek olarak, başvurulan okul uygun görürse 5 yıla kadar kabul edilmektedir. 5  yıldan sonra, test ile ilgili sonuç belgesi gönderilmemektedir.

GRE sizin sadece  dil yeterliliğinizi  değil, aynı zamanda bu dilde düşünebilme ve düşündüklerinizi aktarabilme yeteneğinizin ve  genel yeterliliğinizi  de ölçer.

COLLEGE YOUNG'DA GRE EĞİTİMİ NASIL GERÇEKLEŞİR?

GRE eğitimi programımız   uygulayacağımız seviye tespit sınavı sonrası size özel bir program dahilinde hazırlanmaktadır.

İleri seviyede dil kullanım kabiliyetine ihtiyaç duyulan bu sınavda tüm bölümler için bir çalışma yapılabileceği gibi, bu bölümlerinden herhangi birisine ağırlık vererek de çalışmalar yapılabilir.

Gelişiminizin  yakından takip edilebilmesi için periyodik deneme  sınavları gerçekleştirilir.

Sizi  hızlı düşünme, hızlı ve doğru cevaplama, sık yapılan hataları tekrarlamama ve zamanı iyi kullanma konusunda geliştirerek, sınavda hedeflenen puana ulaşılmanız sağlanır.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Gönderiliyor...