icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88
Kanada´da Sertifika ve Diploma

Kanada'da Sertifika ve Diploma

Kanada; diploma ve sertifika programlarında sunduğu çeşitlilik bakımından  uzman  kurumları bünyesinde barındıran bir ülkedir. Kanada’da yer alan pek çok saygın eğitim kurumu çok çeşitli ve özgün sertifika/diploma programları açmaktadır.  Bu programların master programlarına göre daha esnek kabul şartlarının olması, iş hayatına dair daha spesifik olması  ve program ücretlerinin  ekonomik olmaları sebebiyle son dönemde genç profesyoneller ve yeni mezunlar tarafından tercih edilmektedir. 

Sertifika ve Diploma programlarında; alanlarında uzman ve tanınan kişilerden eğitimler  alırsınız. Bu kişilerle kurucağınız olumlu ilişkiler gelecekte size  güzel kapılar açılmasını sağlayacaktırBu  programlar size  alanınızda  gelişme imkanı sağlarken bir yandan da network ağınızı  genişletmeniz ortam sunar.

Kanada’da sertifika ve diploma programları genellikle üniversite ve kolej bünyesinde verilmektedir. Kanada’nın son dönemde sertifika ve diploma programlarında cazip hale gelmesinin nedenlerinden biri de öğrencilere okurken çalışma imkanı  sunar  ve oturma izni sağlar. Bazı sertifika ve diploma programları öğrencilere iyi şirketlerde staj imkânı da sunmaktadır.
Bu programlarda kendinizi  mesleğinizle  ilgili geliştirirken diğer yandan ek İngilizce dersleriyle yabancı dilinizde seviye yükseltirsiniz Bu programlar 3 aydan başlayıp 2 seneye kadar uzanmaktadır

Kanada’da Sertifika ve Diploma Programlarının Avantajları;

Kanada’da sertifika ve diploma programları master/yüksek lisans programlarına göre  ücretleri daha  makuldür ve kabul şartları daha esnektir.

Kabul şartlarını yerine getirdiğinizde 3 aydan başlayıp 2 yıla kadar uzanan programlar arasından dilediğinizi  seçebilirsiniz. İş hayatınız  devam ediyorsa  ve zamanınızı  master programına adayamayacak kadar yoğun olan bir kişi iseniz  süreli programlara katılarak iş hayatınıza  kaldığınız yerden çok rahatlıkla  devam edebilirsiniz. Alanınızla ilgili örneğin  3 aylık bir programa katılarak dünya çapında saygı gören bir diplomaya sahip olabilirsiniz.
Bu programlardan birine  katıldınız  ve üniversite eğitiminize  kendi ülkenizde  veya da Kanada harici bir ülkede devam etme kararı aldınız , sertifika/diploma programlarında aldığınız  dersleri okuduğunuz üniversitede  saydırabilmektesiniz.Kanada’nın eğitim alanında saygın bir ülke olması bu noktada büyük fark yaratmaktadır.
Aldığınız  eğitimin ardından uluslararası bir firmada iş tecrübesi de edinmek isterseniz  programdan sonra staj imkanı sağlayan kurumları tercih edebilirsiniz çünkü staj imkanı sağlayan kurumlar bulunmaktadır .  Staj programına da  katıldıktan sonra  ülkeye  döndüğünüzde CV’nize müthiş katkı olacak yurtdışı işdeneyimi de ekleyebilme avantajı edinirsiniz. Bu da sizi  rakipleriniz  arasından ön plana çıkartacak bir değerdir.
Kanada’da sertifika ve diploma programlarına katılmanın en olumlu yanlarından biri de mezun olduktan sonra  size verilen çalışma ve oturma iznidir. Diploma ve sertifika programlarından mezun olduktan sonra aldığınız  eğitim süresince  ülkede çalışma ve oturma iznine sahip olursunuz.

Diploma ve Sertifika Programları Alanları
İşletme

 Pazarlama

 Ticaret

Turizm

Bilgi Teknolojileri,

Güzel sanatlar

Moda… gibi alanlarda eğitim alabilirsiniz. 

 

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Gönderiliyor...