icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88
İngiltere´de Yaz Okulu

İngiltere´de Yaz Okulu

İngiltere’deki yaz okulları genel olarak Haziran ortasında başlar ve  Eylül ayının ilk haftasına kadar devam eder. Öğrencilere tatilde olduklarını unutturmadan eğitim vermeyi amaçlayan programlardır. Bu programlarda sabahtan öğlene kadar dil eğitiminizi alır ve sonrasında tarihi, kültürel  gezi programları ve sportif aktivitelere dahil olursunuz.

 Program süresince  24 saat gözetim altında olmakla beraber her türlü güvenlik tedbiri okullar tarafından alınır ve resmi kurumlarca sürekli denetimi yapılmaktadır. Haftalık olarak ücretlendirilen programlar kapsamında okul kurs ücretleri, konaklama, geziler, aktiviteler, yeme-içme giderleri dahil olarak okullar fiyat belirlemektedir.

İngiltere’deki yaz okulları kampüs içerisindeki programlar için  İngiliz eğitim sisteminin en önemli parçalarından olan şehir merkezinin biraz daha  dışındaki  çok geniş olanaklara sahip özel okulları seçmektedirler. Bu prestijli okullar kış döneminde İngiliz öğrencilere eğitim hizmeti sunar, yaz döneminde ise gerekli düzenlemeler yapılarak yabancı öğrencilerin İngilizce eğitim alıp aktivite ve gezilere katılabileceği kamplar olarak hizmet vermektedir.

Yaz okullu programlarında konaklama okulun yurtlarında veya aile yanı şeklinde olabilmektedir.Aileler genellikle okulun yurtlarını tercih etmektedir.Çünkü öğrenciler grup liderleri,öğretmenleri tarafından sürekli gözetim altındadır.Ayrıca kampüs içerisinde yüzme havuzundan tenis kortuna kadar pekçok sportif imkandan yararlanılmaktadır.

Aile yanı konaklamalı yaz okulu programlarınde ise  genellikle okullar yürüme mesafesinde bulunan ve aynı anda birden fazla öğrenciyi ağırlayabilecek aileler tarafından  tercih edilir. Öğrenciler özel istek olmaması halinde farklı milletlerden arkadaşlarıyla aynı odayı ve aynı evi paylaşır.Aile yanı konaklama şeklinde de İngiliz aile yaşamına tanık olur,aile ile ve beraber kaldığınız arkadaşlarınızla bol bol pratik yaparsınız.

İngiltere’de eğitim sistemi ciddi bir denetim altında olduğu için aile yanı veya yurt gibi konaklama şekilleri ciddi denetimler ve kontroller altındadır.

Ayrıca okullarda  aile ve ülke özleminden kaynaklanan sorunlar yaşayan öğrencilere rehberlik yapacak ve psikolojik destek sağlayacak uzmanllarda bulunmaktadır.

ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ  YAZ OKULLARI

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Gönderiliyor...