icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88

Amerika´da Lise Eğitimi

Amerika´da Lise Eğitimi

Eğer Amerikan lisesinden diplomanız olsun istiyorsanız , lise eğitiminizin son yılında değişim yapmanız gerekmektedir veya bir yıl devlet lisesinde okuduktan sonra özel liseye geçiş yaparak lise eğitiminizi tamamlayabilir ve Amerika’daki bir liseden mezun olup Amerikan diplomaya sahip olabilirsiniz.

İngiltere´de Lise Eğitimi

İngiltere´de Lise Eğitimi

İngiltere ailelerin lise eğitimi için tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir. Ana dili seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler için İngiltere’de lise eğitimi almak İngiliz vatandaşları ile aynı statüde bir diploma sahibi olmak demektir.

Kanada´da Lise Eğitimi

Kanada´da Lise Eğitimi

Kanada’da okullar devlet tarafından finanse edilir ve eyaletler bazında yönetilen okulların çok güçlü bir eğitim sistemi vardır. Edebiyat, matematik ve bilim alanlarında akademik anlamda ciddi başarılı olan Kanada’da eğitime bütçe harcayan ülkelerin başındadır.

GCSE (General Certificate of Secondary Education) Nedir?

GCSE (General Certificate of Secondary Education) Nedir?

GCSE (General Certificate of Secondary Education), İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda´da genellikle 14-16 yaşlarındaki öğrencilere verilen bir ortaöğretim sertifikasıdır. GCSE sınavları, genellikle 2 yıl süren bir dönem boyunca öğrencilerin geniş bir konu yelpazesi üzerinde ders almasını içerir.

A-Level (Advanced Level) Eğitimi Nedir?

A-Level (Advanced Level) Eğitimi Nedir?

A-Level (Advanced Level) eğitimi, genellikle İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda´da 16-18 yaş arasındaki öğrencilere yönelik bir üst düzey ortaöğrenim programıdır. A-Level, öğrencilere geniş bir konu yelpazesi üzerinde derinlemesine çalışma ve uzmanlaşma fırsatı tanır ve genellikle üniversiteye giriş için temel bir nitelik olarak kabul edilir.

IB (International Baccalaureate) Nedir?

IB (International Baccalaureate) Nedir?

1968 yılında başlatılan ve A-Level gibi öğrenciyi üniversiteye hazırlayan bir eğitim sistemidir. 16-19 yaş arasındaki öğrenciler için bir programdır.

AP (Advanced Placement) Nedir?

AP (Advanced Placement) Nedir?

Advanced Placement (AP), SAT sınavlarının düzenleyici ve uygulayıcısı College Board tarafından Amerika Birleşik Devletleri´nde ve dünya genelinde birçok ülkede uygulanan bir programdır. 1955’te kurulan programın temel amacı lise ile üniversite arasındaki boşluğu kapatmaktır.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Gönderiliyor...