icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88

SAT(Scholastic Aptittude Test)

ABD başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde lisans düzeyinde eğitim almak isteyen öğrencilerin üniversiteye başvurabilmesi için ihtiyaç duyulan bir sınavdır. College Board tarafından düzenlenen ve çoğunluğu ABD’de olmak üzere birçok kolej ve üniversite tarafından kabul edilen sınav, tüm dünyada çeşitli sınav merkezlerinde düzenlenir. Sınav iki aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşama SAT1 öğrencinin genel bilgi kapasitesini ve bilgiyi kullanma yeterliliğini ölçer. Sözel ve sayısal olmak üzere iki bölümden oluşur. Sınav 3 saate yakın sürer ve genel yeteneklerinizi İngilizce olarak ölçer. İkinci aşama SAT2 bazı üniversite ve bölümlerde özellikle talep edilebilir. Seçeceğiniz bölüme olan akademik yatkınlık ve yeteneğinizi ölçer.

Nasıl Değerlendirilir?

Yanlış cevapların doğru cevaplara bir etkisinin bulunmadığı bu sınav 1600 puan ölçeği üzerinden değerlendirilir. Puan dağılımı 800 puan matematik ve 800 puan reading ve writing için olacak şekildedir.

COLLEGE YOUNG'DA SAT EĞİTİMİ NASIL VERİLİR?

SAT  eğitimi programımız   uygulayacağımız seviye tespit sınavı sonrası size özel bir program dahilinde hedef puanınıza  ulaştırmak amaçlı tasarlanır. Sınava nasıl hazırlanmanız  gerektiği, sınav taktikleri ve sınavda zaman yönetimini nasıl sağlayacağınız öğretilir. Sınavın tüm bölümlerine birden hazırlanabileceğiniz  gibi, bölümlerinden herhangi birisine ağırlık vererek de programlar hazırlanabilir. Periyodik olarak gerçekleştirdiğimiz deneme sınavları ile  gelişiminiz yakından takip edilir Tüm bu hazırlıklar ile sizi  hızlı düşünme, hızlı ve doğru cevaplama, sık yapılan hataları tekrarlamama ve zamanı efektif kullanma konusunda geliştirerek, sınavda hedeflenen puana ulaşılmanız  sağlanır. Bu programda amaç sizin  sınav becerileriniz, geliştirmektir.

 

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Gönderiliyor...