icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88

IELTS NEDİR? SINAV HAKKINDA GENEL BİLGİLER

International English  Language Testing  System ,Türkçe açılımı  Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı olan IELTS, Amerika ,İngiltere,Kanada,Yeni Zelanda,Avustralya gibi resmi dilin İngilizce olduğu pek çok ülkede eğitim ve iş hayatı için üniversite ve şirketler tarafından kabul gören bir sınavdır.IELTS tüm dünyada uygulanır ve en çok tercih edilen dil sınavıdır.

British Council(BC),University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa geliştirilen bir dil sınavıdır.

Türkiye’de hemen hemen bütün üniversitelerin hazırlık yılını atlamada veya akademik programlarında IELTS sınav sonucu geçerlidir. Bankacılık-finans ve havacılık  sektöründe yer alan pekçok prestijli  şirketde(THY,Akbank,Yapı Kredi,….)  kamu kurumlarında ve göçmenlik bürolarında   IELTS sınavı tanınmaktadır.

IELTS SINAVI AŞAMALARI VE SÜRELERİ NELERDİR?

Sınav Akademik ve Genel Eğitim olmak üzere iki modülden oluşur. Akademik sınav İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim almak isteyen kişiler için, Genel Eğitim modülü ise yine İngilizce konuşulan ülkelerde iş deneyimi, eğitim programı ve göçmenlik için uygulanan sınav modülüdür.

Sınav 4 aşamadan oluşur;

1-)Reading-60dakika

2-)Listening-30 dakika

3-)Writing-60 dakika

4-)Speaking-15 dakika olmak üzere sınav toplam 2 saat 45 dakikadır.

Dinleme,okuma ve yazma aşamaları tek seferde gerçekleşir.Konuşma sınavı ya aynı gün, ya 3 gün önce ya da 3 gün sonra gerçekleşir.

Yazılı sınav listening ile başlar ve akabinde reading ve writing ile devam eder.Speaking  sınavı alanında uzman Cambridge ESOL sertifikalı uzmanlar tarafından yapılır.Sınav 3 bölümden oluşur ve yüksek kaliteli dijital kayıt ediciler tarafından kayda alınır.

Speaking ve listening  bölümünde İngilizce dili konuşulan tüm ülkelerin aksanları ile karşılaşmanız mümkündür.

IELTS SINAVI NERELERDE YAPILIR?

Bu sınava  başvuru yapmak istiyorsanız  için tek yetkili kurum  British Council İstanbul ofisidir. Sınav başvurusu bu kuruma yapılır.

Sınav Türkiye’de 5 farklı ilde ayda 3-4 kez düzenlenmektedir. Bu iller İstanbul, Ankara, İzmir,Adana ve Antalya’dır.

Sınava katılmak istediğiniz tarihten en az iki ay öncesinde başvuru işlemleri için gereken işlemleri tamamlamanız gerekmektedir.

IELTS Sınavı’na hazırlanabilmeniz için seviyenizin en az B2 olması gerekmektedir.

COLLEGE YOUNG İLE IELTS EĞİTİMİ NASIL GERÇEKLEŞİR?

1.)Grup halinde sizi sınava hazırlayabiliriz. Burda en önemli faktör gruptaki kişilerin İngilizce seviyelerinin C1-C2 arasında olmasıdır.Böyle bir grupta eğitmenlerimiz sizlere sınava dair tüyolar ve taktiklerle dolu bir eğitim programı uygular.

2.)Yine aynı şekilde grup eğitimi olabilir. Gruptaki  kişilerin dil seviyeleri en az B2 olmalıdır. Eğitmenlerimiz sizlere hem sınava hazırlık hem de taktik ve tüyolar alacağınız zengin bir eğitim programı uygular.

3.)Birebir sınava hazırlık eğitimidir. Seviye tespit sınavımızı aldıktan sonra seviyenize göre eğitmenlerimiz bir eğitim programı uygular.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Gönderiliyor...