icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88
Avustralya´Da Lisans Eğitimi

Avustralya'da Lisans Eğitimi

Dünya çapında  yapılan belirlemelere göre, eğitim kalitesi en yüksek ülkeler arasında Avustralya 8.sırada yer almaktadır. Gerek eğitim kalitesi gerek yaşam koşulları ile üniversite eğitimi için en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır.

Avustralya’da üniversitelerin alacağınız diploma size hem saygınlık hem de prestij kazandırır. Çünkü her yıl buradaki üniversitelere talep çok kaliteli ve denetimli eğitim sisteminden dolayı %20 artış göstermektedir.

Üniversite eğitimini tamamlamanız size Avustralya’da göçmenlik ve vatandaşlığın kapılarını açar.

YÖK tarafından tanınan üniversitelere gitmeniz için LGS ve ALES sınav barajını aşma şartı yoktur. Ve aynı zamanda hangi liseden mezun olursanız olun Avustralya Üniversiteleri’nde istediğiniz okula ve bölüme gitmenizde müsaade bulunmaktadır.

Çoğu ülkede üniversite okumak için girmeniz gereken GRE, GMAT ve SAT sınavları vardır ve bu sınavlarda barajı aşmış olmanız gerekir, Avustralya üniversitelerinde ise böyle bir şart koşulmamaktadır. Bunun yerine IELTS, TOEFL ya da Pearson testi puanına göre işlem yapılmaktadır.

Üniversitelerinin çoğunda yılda üç defa dönemin açılması öğrencilerin sene kaybı yaşamasını engeller  ve birçok üniversitenin 3 yıllık olması da ayrıca uluslararası öğrenciler açısından hem ekonomik maliyetlerle okuma imkânı sunar, hem de kısa sürede diploma alma hakkını elde etmelerine imkan tanır. Güney yarım kürede olduğu için eğitim yılı şubatta başlar, aralıkda biter.

Avustralya’da üniversite eğitimi alırken okul döneminde  haftada 20 saat ve tatil zamanı ise tam gün çalışma hakkı size eğitiminiz esnasında hem iş tecrübesi imkanı sunar, hem de eğitim ve yaşam maliyetlerinizi düşürürsünüz.

Şayet üniversite öncesi kendinizi temel olarak geliştirmek ve dil kapasitesi bakımından da ilerletmek isterseniz pathway(üniversite geçiş programları)  programları da sunulmaktadır.

 Pathway programı; üniversite eğitimi ile birleşik bir şekilde size hazırlık eğitimi sunmaktadır. Bu programın temeli; bir çok ülkeden üniversite eğitimine gelen öğrencilerin seviyeleri farklılık gösterdiği için pathway programları sayesinde sizlerin  okula hazırlanmaları ve yeterli seviyeye gelmeleri amaçlanmaktadır. Pathway hazırlık programını sunan enstitü, sizin yer aldığınız  eğitim sistemindeki mezuniyet derecenizi  değerlendirip, buna göre ne kadar hazırlık eğitimi almanız  gerektiğini belirler. Anlaşma gereği, üniversite de bu değerlendirmeye uyarak sizi kabul eder. Pathway programlarına  dahil olup başarı ile tamamladığınızda   İngilizce seviyeniz  ve akademik yeterliliğiniz garanti edilmil olarak lisans eğitiminize devam edersiniz.

Avustralya’da TAFE  Eğitimi(Technical and Further Education)

Avustralya’nın TAFE sistemi, farklı bir kariyer imkanı  sağlamak için mesleki eğitim veren kuruluşlarını kapsar. Çok sayıda mesleki eğitim seçeneği vardır .Bu şekildeki bir mesleki eğitim özellikle herhangi bir sektörde iş ve yönetim becerileri kazanabilmek için çok avantajlıdır.

Mesleki eğitimin pratiğe yönelik uygulamaları  öğrencilerin okul esnasında  son gelişmelerden yararlanabilecekleri, en son ekipmanı ve tesisleri kullanabilecekleri anlamına gelmektedir. Bu okullardan mezun olduğunuzda   multimedia design, animasyon, film yapımcılığı, fotoğrafçılık, güzel sanatlar, moda tasarımı ve üretimi gibi alanlarda sanatsal bir kariyere başlayabilme şansı elde edersiniz.

TAFE programlarından bazıları otel yönetimi, uluslararası ticaret, kriz yönetimi, personel yönetimi, spor veya sanat yönetimi, ön-muhasebe, bankacılık ve KOBI yöneticiliği gibi alanlardır.Aynı zamanda bilgisayar, mühendislik, havacılık, inşaat veya telekomünikasyon gibi uzmanlaşmaya yönelik birçok yüksek teknoloji alanında da sunulan  programlar bulunmaktadır. Ayrıca  hayvan biyolojisi, su bilimleri, tıbbi laboratuar bilimleri, patoloji ve sağlık gibi alanlarda da yüksek kaliteli tesisler ve eğitim olanakları yer almaktadır.

TAFE okulları sadece mesleki eğitim vermekle kalmaz,ayrıca başlangıç düzeyinden en ileri düzeye kadar İngilizce öğrenmenizi de sağlar.

Avustralya’da bir üniversitede eğitim almak istediğinizde kabul şartları şöyledir;

1-) 12 yıllık zorunlu ilk ve orta öğretim sistemini tamamlamış olmak.

2-) Lise diploma notunuz

3-) İngilizce seviyenizi gösteren IELTS veya TOEFL skor belgeniz

4-) Başvuracağınız seviyeye göre diplomalar,

5-) CV ,sertifikalar,transkriptler,referans mektupları

6-) Eğitiminizi karşılayabileceğinizi gösteren belgeler

7-) Öğrenci sağlık sigortası

Bünyesindeki öğrenci şehirleri ve kaliteli dünya çapındaki üniversiteleri ,eğitiminizi alırken edineceğiniz çalışma tecrübesi ve  eğitiminiz tamamlandığında alabileceğiniz göçmenlik hakkı ile sizlere pek avantajı bir arada sunmaktadır.

 

 

 

 

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Gönderiliyor...