icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88
Program Seçenekleri

İngiltere'de Program Seçenekleri

Hiç süphe yok ki dili  doğduğu yerde öğrenmek en uygun ve en etkili  yöntemdir. İngiltere’de İngilizce öğrenmek için her yıl yaklaşık 600.000 kişi bu ülkeye seyahat etmektedir. Bunun nedeni gayet açıktır. İngiltere, İngilizce’nin anavatanıdır ve İngilizce öğrenmek için en ideal destinasyonların başında gelir.

İngiltere , İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler bölgelerinden oluşan Avrupa'nın kuzeybatı kıyısında yer alan bir krallık devletidir. Avrupa'nın kuzeyinde olduğundan, Fransa, Belçika, Hollanda gibi Kuzey Avrupa ülkelerine komşudur. Hatta Manş tüneli ile Avrupa kıtasına bağlanır. Başkenti ve en büyük şehri Londra'dır. Bunun dışında Cambridge, Brighton , Oxford, Bristol gibi şehirler de İngiltere için önemli şehirlerdir.

İngiltere’deki dil okulları kaliteli ve oldukça köklü kurumlar olduğu için İngiltere'de dil eğitimi öğrenciler tarafından tercih edilen ilk opsiyondur. İngiltere’de British Council tarafından onaylanmış yüzlerce dil okulu bulunmaktadır Öğrencilerin vize alabilmeleri için okulların mutlaka British Council tarafından onaylı olması gerekmektedir. Bunun dışında bu okulların bir kısmı English UK, Quality English, IALC, The English Network tarafından da akredite edilmiştir. 

İngiltere'de hemen hemen her bütçeye uygun dil okulu bulmak mümkündür. İngiltere'deki dil okullarının bir kısmı zincir okullar olup tüm dünya genelinde öğrencilere hizmet vermektedirler. Farklı ülkelerde faaliyet göstermeleri eğitim kalitelerini arttırmış ve daha profesyonel yönetim ve eğitim anlayışına sahip olmalarına yardımcı olmuştur. Bir diğer dil okulu alternatifi de butik bir yapıya sahip olan okullardır. Sıcak bir ortamda eğitim almak isteyen öğrenciler bu okulları tercih edebilirler. Bir diğer alternatif ise kolej ve üniversite bünyelerinde bulunan dil okullarıdır. Bunlar sayı olarak daha az bulunan okullardır. Kampüs ortamında eğitim almak isteyen öğrenciler bu okulları seçebilirler.

İngiltere’deki dil okullarında Genel İngilizce Kurslarına her hafta başlanabilmektedir. Kolej ve Üniversite bünyesinde bulunan bazı dil okullarında ise belli başlangıç tarihlerde bulunmaktadır ve öğrenciler sadece bu dönemler için başvuru yapabilmektedirler.

İngiltere'de Dil Eğitimi Almanın Avantajları:

Sizler için tekrar özetlememiz gerekirse;

  • İngiltere’de çok eski ve çok köklü dil eğitim okulları bulunmaktadır.Bu okulların hepsi British Council ve English UK gibi kurumlar tarafından düzenli ve sıkı bir şekilde denetlenmektedir.Okullar bu kurumlara akredite olmadan hizmet sunamaz dolayısıyla eğitim sisteminin kalitesi,eğitim modüllerinin gelişen dünya ile örtüşmesi,ekiplerinin profesyonelliğini sürekli artırmaları demektir.Bu çok önemli ayrıcalık İngiltere’deki dil okullarının son derece güvenilir olduğu anlamına gelir.
  • İngiltere’deki dil okullarında mutlaka beklentinizle örtüşecek bir program vardır çünkü çok geniş yelpazede program seçenekleri mevcuttur.Genel İngilizce,Yoğun İngilizce,Akademik İngilizce ,Sınavlara  Hazırlık Programları ,İş İngilizcesi,Birebir İngilizce programları,eğitim  ve çalışmanın bir arada olduğu çok farklı seçenekler bulunmaktadır.Eğer  11 ay üzeri dil eğitim programına kayıt olursanız çalışma imkanı da elde edersiniz bu durumda döndüğünüzde İngiltere’de eğitim ve çalışma deneyimin olduğu çok güçlü bir cvniz olur.
  • Her yaş grubuna uygun dil eğitim programları mevcuttur.16 yaş ve üzeri için yetişkin eğitim programları,daha küçük yaşta olanlar için ise yaz okulları ve kış kampları ile neredeyse her yaşa uygun seçenek mevcuttur.
  • İngiltere’de dünyanın ilk 100 en iyi üniversitesi sıralamasına giren çok köklü ve çok eski üniversiteler de bulunmaktadır.Cambridge,Oxford  hepimizin bildiği en prestijli olanlardır.İngilitere,sanat,finans ve inovatif gelişmeler ile birlikte tarih ve turizm konusunda da çok zengin bir ülke olduğu için üniversiteleri ve dil okullarının yanısıra yüksekokulları,kolejleri,ticari  liseler,teknik liseleri , sanat ve öğretmen  okulları gibi eğitim konusunda kendini kanıtlamış önemli bir destinasyondur.
  • İngiltere’de öğrenci nüfusu çok fazladır.Her ne kadar ilk aklımıza marka bir şehir olan Londra gelse de Oxford,Cambridge,Manchester,Bristol,Brighton Liverpool,Bournemouth gibi çok popüler şehirlerinde eğitim alabileceğiniz çokça seçenek bulunmaktadır.Ve herbir şehirin kendisine has mottosu vardır.Manchester kendisini  futbol şehri,Cambridge teknoloji şehri ,Brighton tatil ve eğlence şehri ,Bournemouth güvenli sosyal ve sahil şehri, Liverpool ise en misafirperver şehri olarak tanımlar.
  • İngiltere göçmen nüfusunun çok azolduğu bir şehir olduğu için İngilizceyi  her yerde aksanıyla ve düzenli haliyle duyarsınız.
  • İngilterede’ki okulların pekçoğu IELTS resmi sınav merkezi özelliğine sahip okullardır.Dil eğitiminiz sonrasında hemen sınava girmenizin rahatlığı sizin çok büyük avantajdır çünkü herşey sıcağı sıcağınadır ve başarılı olma şansınız daha çoktur.
  • Yurtdışına çıktığımızda illaki bir yabancılık ve bir süre kadar uyum  sorunu yaşarız fakat bir zaman sonra bu durum değişecek  hatta hayata dair bakış açımızda ciddi değişiklikler olacaktır.Güneş Batmayan İmparatorluk olarak bilinen İngiltere’de inanıyoruz ki eğitiminizden sonra hayata dair ciddi ivme kayıt edeceksiniz.
  • İngiltere özgüvenin ve bağımsızlığın ülkesidir.Anayasası yoktur fakat hukuk üstündür,bağımsızlık günü kutlamaz fakat yayılmacı tavırdan dolayı pekçok ülkeye kendi ekolünü taşımıştır.Bağımsızlık,güvenlik adalet ve düzen değerlerini  özünde bulunduran İngiltere’ye uzaklık  sadece 4 saat gibi çok kısa bir süredir.İngiltere’ye direk düzenli uçuşlar vardır.
  • Türkiye’den giden çok olduğu için yıl içerisinde okullar Türklere özel kampanya ve promosyonlar sunmaktadır.

ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ OKULLAR

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Gönderiliyor...