icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88
Vize Süreci

İngiltere'de Sağlık  Çalışma ve Öğrenci Vizesi:

İngiltere'ye gitmeden önce öğrencilere sağlık sigortası yaptırılması tavsiye edilir fakat Amerika'da olduğu gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır.

İngiltere’de seçiminize göre eğitim programlar için öğrenci vizesi almak durumundasınız.Öğrenci vizesi de kendi içinde 3 kategoriye ayrılır.Öğrenci  Ziyaretçi Vizesi,Uzatılmış Öğrenci Vizesi ve TIER-4 Uzun dönem öğrenci vizesi.

**Öğrenci Ziyaretçi Vizesi’nde;İngiltere’de 6 aydan daha kısa süreli eğitim programına giden kişilere verilir.Kısa süreli bir dil eğitimi kursu veya sertifika programı içindir.Bu vize başvurusunda başvurandan dil yeterliliği istenmez.Vize süresi dolunca öğrenci vizeyi İngiltere’de uzatamaz ve bu vize türü kendisine yasal çalışma hakkı da tanımaz.

**Uzatılmış Öğrenci  Vizesi’nde;İngiltere’de 11 aya kadar eğitim alacak kişiler verilir.Yine aynı şekilde dil okulu veya herhangi bir sertifika programına katılacaksınız bu vizeyi alırsınız. Vize süresi dolunca öğrenci vizeyi İngiltere’de uzatamaz ve bu vize türü kendisine yasal çalışma hakkı da tanımaz.

**TIER-4;6 ay üstü akademik programlar,üniversite,master programları na katılacak kişilerin alacağı vize türüdür.Eğitiminiz uzarsa vizenizi İngiltere’den uzatabilirsiniz.Bu vize için IELTS sınav sonucunuzun 4.5 olması gerekir.Haftada 20 saat yasal olarak çalışma hakkı elde edersiniz.

Vize başvurunuzu programınızın başlamasından en fazla  3 ay önce yapabilirsiniz.6 aydan uzun süreli programa başvuruyor iseniz program tarihinizden  1 ay öncesinde ,6 aydan daha kısa süreli programa başvuru yapıyorsanız  program  tarihinizden 1 hafta öncesinde İngiltere’ye giriş yapabilirsiniz.

 

İNGİLTERE VİZE SÜRECİ

- En az 6 ay geçerliliği olan pasaport

- Okulunuzdan kabul belgesi.Tier-4 vizesi için okulunuzdan sizin için türetilmiş CAS numarası alınmalıdır.

- CAS belgesi  son 6 ay içinde düzenlenmiş olmalıdır.

- 2 adet fotoğraf istenen özelliklerde.

- Vize başvuru formu

- Vize ücreti

- Diploma veya öğrenci belgesi,transkript

- IELTS sonuç belgesi

- İngilizce seviye sertifikası

- Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

- Mali durum belgeleri

- Sponsorluk belgesi.Ek olarak hesap dökümünde olması gereken miktarın  ,bu miktar kalış sürenizle ve gideceğiniz şehir ile  doğru orantılıdır, vize başvurusundan en az 90  gün önce sponsorun vadesiz hesabında olmalıdır.

- Seyahat Sigortası

 

İNGİLTERE’DE ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ OKULLAR

EC,CES,BRITISH STUDY CENTER,STAFFORD HOUSE SCHOOL OF ENGLISH,EUROCENTER,OXFORD HOUSE COLLEGE,ST GILES ,ENGLISH LANGUAGE CENTER

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Gönderiliyor...