icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88
Program Seçenekleri

İrlanda,  Büyük Britanya adasının batı kısmında yer alan bir ada ülkesidir. Adanın kuzeyi Birleşik Krallık’a bağlıdır. Başkenti Dublin olan ülkeye giriş yapmak için kendine ait olan vizesine başvurmak gerekmektedir. İrlanda ılık bir okyanus iklimine sahiptir, yağmurlu bir hava hakimdir.

Google, Twitter, Ebay, HP ve Facebook gibi birçok bilişim sektörü devlerinin Avrupa’daki merkezi bu ülkededir.

İrlanda’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

İrlanda, son yıllarda Türk öğrencilerin çok tercih ettiği bir ülkedir. Nedenleri ise;

  • İrlanda’daki dil okullarının fiyatları İngiltere’ye göre daha makuldür.
  • 25 hafta üzere dil programı kayıtlarında çalışma vizesi sağlamasıdır.
  • Ve İrlanda’da Türk öğrenci nüfusu yoğun değildir.
  • Okullarda dil eğitimi kalitesi çok yüksektir ve öğrencilerin memnuniyeti üst seviyededir.

Ülkede eğitim alan bütün öğrencilerin bu kadar çok memnun olmasının nedenlerinden bahsedecek olursak. En başta ülkede güvenlik üst düzeydedir. İnsanları nazik, yardımsever ,sıcakkanlı ve dosthanedir. Ülkede trafik diye bir sorun yoktur. Otobüs, tren, araba ve bisikletle insanlar ulaşım sağlar.Yürümeyi tercih ettiğinizde de birçok yere rahatlıkla gidebilirsiniz. Rahat bir hayat tarzı olan, pozitif enerjili insanları, dansları, müzikleri, festivalleri ve eğlence hayatıyla yaşanabilecek çok güzel bir ülkedir.İrlanda’ya gittiğinizde çok kısa sürede ülkeye adapte olursunuz.

Ülkede eğitime çok önem verilir, öğrenciler için farklı seçenekte imkanlar sunulur.

İrlanda'da Sağlık ve Çalışma:

İrlanda'da bir akademik yıldan kısa sürede dil eğitimi alacaksanız  sağlık sigortası yaptırmanız  zorunludur. İrlanda'da 25 haftaya kadar alınan kısa süreli vizeler pilot uygulama sayesinde 1 hafta gibi kısa bir sürede çıkmaktadır.

En az  25 hafta üzeri yapılan dil okulu vize başvurusunda ilave  8 ay toplamda 33 hafta  oturma izni ve çalışma izni verilir. 25 hafta eğitim ile beraber çalışmanızın sonuncunda kalan 8 hafta için eğitim almadan sadece çalışabilirsiniz. Verilen çalışma izni dil eğitimi süresince part time yani haftada 20 saate kadardır. Dil eğitimi sonrasındaki süreçte, yaz döneminde (üniversitelerin tatil dönemi olan Haziran-Temmuz-Ağustos ) full time olarak haftada 40 saate kadar da çalışabilirsiniz.

İrlanda’ya en fazla En fazla 32 haftalık dil okul kaydı ile gidebilirsiniz  ve orada kaldığınız esnada da  3 kere 32 hafta olmak üzere vize alarak dil eğitiminize devam edebilirsiniz. İrlanda’da aksan açısından ise  gayet anlayacağınız bir dil duyarsınız.

Uzun dönem vize başvurularında vizenin çıkması yaklaşık 3-6 hafta arası sürmektedir.

ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ OKULLAR

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Gönderiliyor...