icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88
Vize Süreci

İrlanda'da Vize Süreci

Bir çok ülkede olduğu gibi İrlanda öğrenci vizesi içinde gitmek istediğiniz tarihten mümkün olduğunca erken başvuru sürecini başlatmanızda fayda var. İrlanda’da eğitiminize başlamayı düşündüğünüz tarihten en az 8 hafta öncesinden vize işlemlerinize başlatmanız en doğru yöntem olacaktır.

İrlanda öğrenci vizeleri C ve D eğitim vizeleri olmak üzere 2’ye ayrılır.

İrlanda C Eğitim Vizesi: 90 günden daha kısa eğitim almayı planlayan öğrenciler öğrencilerin buşvurduğu vize türüdür. C Eğitim vizesi alarak İrlandaya giden bir kişinin vizesini uzatabilmesi için, eğitimlerine düzenli bir şekilde devam ettiklerini ispatlamaları, konakladığı aileden referans almaları ve maddi imkanlarının eğitimlerine devam etmeleri için yeterli olduğunu ispat etmeleri gerekir.

İrlanda D Eğitim Vizesi: 90 günden uzun süreli eğitim alacak olan öğrencilere uygulanmaktadır.

İrlanda öğrenci vizesi başvurusu için hazırlayacağınız evrakların tümünün Türkçeleri ile birlikte İngilizce çevirilerinin de yapılması gerekiyor. Vize başvurusu Ankara İrlanda Büyük elçiliğine yapılacaksa bütün evraklardan 2 set, İstanbul İrlanda Konsolusluğu’na için ise 3 set olarak hazırlanması gerekir.

İrlanda D Eğitim Vizesi ile eğitim alacak Türk vatandaşları, Dublin’deki İrlanda Polisine (Garda),  kayıt olmalıdır. Kayıt esnasında öğrenciden 2 vesikalık resim, pasaport, okul kabul mektubu  ve öğrencinin konaklama adresi istenir.

 

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Gönderiliyor...