icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88
Program Seçenekleri

Kanada'da Program Seçenekleri

Kanada, dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin yoğunlukla tercih ettiği  ülkelerden biridir. Kanada, ülkede konuşulan ikinci anadilin Fransızca olması sebebiyle çoklu dil öğrenmek  ve dil eğitimi akabinde üniversite ya da yüksek lisansa devam ederek kariyerinizi  akademik olarak desteklemek istiyorsanız  çok uygun bir ülkedir.

Kanada’da İngilizce öğrenmenizin  bir diğer avantajı, Amerikan sınav sistemi olan TOEFL ve İngiliz sınav sistemi olan IELTS sınav hazırlık kurslarının bir arada bulunabildiği bir ülke olmasıdır. Kanada, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi,  TOEFL ve IELTS sınav hazırlık kurslarının yanı sıra Cambridge FCE ve CAE sınav hazırlık sınıflarının ve son zamanlarda Türkiye’de hızla yükselmekte olan TESOL sertifika programlarının da yoğun olarak sunulduğu bir ülkedir. Öğrenci nüfusu yoğun olarak Toronto, Vancouver, Montreal’de  toplanmıştır. Göçmenliğe çok açık bir ülke olmasından ve bu konuda titiz davranıldığından dolayı vize dosyasının da aynı titizlikle hazırlanması gerekmektedir.

Kanada’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları ;

İngilizce Kanada’nın resmi dillerindendir.Kanada’da iki resmi dil hakimdir.İngilizce ve Fransızca.Quebec eyalatinde  Fransızca hakim bir dildir ki Ontario,Manitoba ve New Brunswick de hatırı sayılır sayıda Fransızca konuşulur.Dolayısıyla Kanada’daki bazı kurslarda  her iki dili birden öğrenme şansı yakalayabilirsiniz.
- Kanadalılar İngilizce’yi Amerikan ve İngiliz aksanına göre çok düzgün ve anlaşılır konuşur.Kelimeleri yuvarlamazlar.Dolayısıyla Kanada’da İngilizce öğrenirken zorlanmazsınız.
- Kanada’da eğitim sistemi konusunda hem denetimleri sıkı olan hem de ciddi kaynak aktaran bir ülke olduğu için dil okulları,ünversiteleri çok kalitelidir.Beklenti ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak Genel İngilizce,Yoğun İngilizce,İş İngilizcesi,Sınava Hazırlık Programları gibi programlar bulunmaktadır. Yılın her pazartesi eğitim başlar. Genel ve Yoğun İngilizce Programlarında seviye kriteri yoktur.
- Kanada Doları’nın kur avantajından dolayı hem eğitim programlarının ücretleri daha makuldür hem de  eğitim esnasında yapacağınız yaşam giderleriniz de  daha ekonomik olacaktır.
- Kanada’da dünya çapında sıralamaya girecek çok kaliteli üniversiteler bulunmaktadır. Ve tercih edilen okula ve bölüme göre bazı bölümler için  IELTS ve TOEFL gerekmeden girme şansı vardır.
- Kanada’da kolej, üniversite veya yüksek lisans programına dahil olduğunuzda yasal olarak part-time çalışma hakkınız olur.Tabi bu durum ardından vatandaşlığa kadar gider.Kanada’da üniversite Eğitimi Alanlar KANADA VATANDAŞI OLABİLMEKTEDİR
- Kanada’da eğitim alıp ülkenize döndüğünüzde iş başvurularında  göstereceğiniz sertifika sizi bir adım öne taşıyacaktır.Ayrıca Kanada ileri teknoloji sistemlerine sahip olduğu için orda göreceğiniz uygulamalar,sistemler  s yine ülkenize döndüğünüzde iş fikri olarak iş hayatında sunmanıza katkı sağlar.
- Kanada’da dil seviyenizi üst seviyelere taşıdığınızda üniversitelerin lisans,sertifika veya diploma programlarından herhangi birine devam etme kararı alırsanız eğitim kurumlarının sektördeki şirketlerle çok iyi bağlantıları ve diyalogları olduğu  için okurken staj yapma ve eğitiminizi tamamladıktan sonra hızlıca iş bulma şansını elde edersiniz.Ayrıca haftada min 20 saat part-time çalışma izniniz olduğu için hem iş deneyimi edinir hem de masraflarınız için gelir elde etmiş  olursunuz.
- Kanada’da eğitim alırken aile yanı,yurt ve bağımsız öğrenci evi gibi beklenti ve bütçenize uygun farklı konaklama seçeneklerinden size en uygun olanını tercih edebilirsiniz.
- Kanada dünyanın en güvenli ülkelerinin başındadır ,yaşam standartları çok yüksektir ve Kanada’da otobüse binerken şoför size Good Morning der.İnsanlar çok mutlu ,güleryüzlü,sıcakkanlı,saygılı  ve paylaşımcıdır.Tabiki çok eğitimli ve moderndir.Kanada’ya gittiğinizde yabancılığı çok kısa sürede atarsınız üzerinizden.İnsanlar sizi direkt kabullenir ve kendilerinden biri gibi davranırlar.
- Kanada çok uluslu bir ülkedir ve aynı zamanda yabancı öğrenciler çok tercih etmektedir.Dolayısıyla hem dil konusunda çok fazla pratik imkanınız olur hem de farklı kültürleri tanıma öğrenme şansı elde edersiniz.
- Kanada’da dil,din,ırk ayrımı kesinlikle yapılmaz ki zaten insan haklarına aykırıdır.Kanada’da kesinlikle ayrımcılığa maruz kalmazsınız.
- Kanada 4 mevsimi yaşayabileceğiniz harika doğal güzellikleri sahip,doğa ile iç içe modern şehirlerin yer aldığı  ve gezilip görülecek çok fazla turistik yerleri olan bir ülkedir.Kuzey Işıklarını izleyebileceğiniz nadir ülkelerdendir.Dünyanın en büyük şelalesi Niagara Şelalesi de buradadır.Kanada’da bulunan göl sayısı dünya üzerinden yer alan toplam göl sayısından fazladır.
- Kanada Amerika’ya çok yakındır ve istediğiniz zaman çok rahatlıkla vize alıp Amerika seyahati yapabilirsiniz.
- Kanada gece hayatı ve festivalleri ile de çok renkli ve eğlenceli bir ülkedir.
- Kanada’nın milli sporu buz hokeyidir ve kış olimpiyatlarında başarı elde eden sporcuların çoğu Kanadalı’dır.
- Her yıl Noel zamanı yaklaşık 1 milyon kişi Noel Baba’ya yeni yıl dileklerini mektup olarak postalar.Elf isimli kişiler tarafından 12 farklı dilde bu mektuplar yanıtlanabilir.
- Kanada vizesini almak Amerika ve İngiltere’ye göre daha kolaydır ve pasaportunuzda Kanada vizesi bu ülkeler için vize alımınızı da kolaylaştırır.

Kanada’da Sigorta ve Çalışma;

Kanada’da üniversite,yüksek lisans veya sertifika programlarından herhangi birine kayıt olursanız haftada 20 saat part-time çalışma izni elde edersiniz.Kanada’ya  gitmeden önce mutlaka  sağlık sigortası yaptırma zorunluluğunuz var.

ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ OKULLAR

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Gönderiliyor...