icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88
Program Seçenekleri

Malta'da Program Seçenekleri

Malta, İtalya'nın güneyinde küçük ve şirin bir adadır. Turizm ve dil okullarıyla ünlü olan Malta, özellikle hem tatil hem de dil eğitimini  bir arada isteyenler  için muhteşem bir seçenektir. Özellikle su sporları ve dalış sevenler için Malta eşsiz bir ülkedir.

Kışın dahi gittiğinizde 4 duvar arasına tıkılıp kalmaz muhteşem tarihi ve  turistik olan bu ülkeyi bazen bir şehirden bir şehire yürüyerek gezebilirsiniz. Binlerce yıllık tarihi dokunun halen daha korunduğu Malta’da gezerken kendinizi sanki geçmişe ışınlanmış gibi hissedebilirsiniz.

Malta güzel kumsalları ve uygun fiyatları ile bir cazibe ülkesidir. Ayrıca 180 yıl boyunca İngiliz Sömürgesi olarak kalan Malta'nın ikinci ana dilinin İngilizce olması ve ülkenin Avrupa'nın önemli merkezlerine yakınlığı, bu ülkede İngilizce okullarının gelişmesini sağlamıştır.

Öğrenciler için en cazip ve tercih edilen; aynı zamanda dil okullarının da yoğun olarak bulunduğu bölgesi St Julians’tır. İkinci önemli bölge yine sahilde yer alan Sliema bölgesidir. Malta Üniversitesi’nin bulunduğu ve yaşamın St Julians ve Sliema’ya göre biraz daha uygun olduğu öğrenci bölgesi Gzira da önemli merkezler arasında sayılabilir.

Malta’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları;

- Resmi dil İngilizcedir ve dünyanın en iyi dil okullarının zincirleri Malta’da çok çeşitli dil eğitim programları sunmaktadır.

- Genel İngilizce,Yoğun İngilizce ,Sınavlara(TOEFL,IELTS)  hazırlık programları,akademik İngilizce,iş İngilizcesi gibi çeşitli programlar mevcuttur.

- Çok farklı seçenekte konaklama imkanları mevcuttur. Öğrencilerin bütçe ve beklentilerine göre aile yanı,yurt,paylaşımlı oda ve turizm ülkesi olduğu için otel ve pansiyon seçenekleri vardır.

- Malta’daki dil okulları hem kaliteli okullardır hem de program ücretleri diğer ülkelere kıyasla oldukça ekonomiktir.Yaz aylarına denk gelen aylar dışında hele ki bir de uzun dönemli gidiyorsanız okullar öğrencilere konaklama dahil çok avantajlı paket fiyatlar sunarlar.

- Avrupa’dan çok fazla insan Malta’ya eğitim veya tatil amaçlı gelmektedir.Dolayısıyla farklı kültürlerden pekçok arkadaşlarınız olur bu da size hem dil konuşma pratiği hem de o kültürleri tanıma imkanı sağlar.

- Malta çok mozaik bir ülkedir.Arap,İtalya ve Avrupa ‘nın harmanlandığı çok enteresan bir ülkedir. Hem çok modern,düzenli temiz ve kurumsaldır , hem çok sıcak samimi yardımsever bir halkı vardır hem de eğlenmeyi gezmeyi çok severler çok konuşkandırlar.Asla kendinizi yabancı ve yalnız hissetmezsiniz.

- Türkiye’ye 2.5 saat uçuş mesafesi ile çok yakındır.Hergün sefer bulunmaktadır.

- Malta’ya vize almak diğer ülkelere göre daha kolaydır.

- Malta’nın nefes kesen doğal güzellikleri vardır.Aynı zamanda Avrupa’nın dalış merkezidir.Su sporları ile ilgili uluslararası müsabakalar olmaktadır.Dolayısıyla Malta’da nefes kesen sporları deneyimlemeniz ve büyüleci  güzellikleri ile eğitiminiz bir anlamda tatil havasında da geçecektir.

- Malta’nın film sektörüne  de doğal platformları ile evsahipliği yapmaktadır.Truva,Gladyatör,Monte Kristo Kontu,Büyük İskender gibi tarihden demeçler sunan filmler tarihi güzellikler ile dolu Malta’nın Mellieha,Blue Grotto,Mdina,Fort Ricassoli ve Avrupa’nın şehir ve bölge planlamasına göre kurulmuş ilk şehri olan başkent Valetta’da çekilmiştir.Temel Reis Popeye kasabasında çekilmiştir.Dolayısıyla bu bölgeleri gezdiğinizde anılarınıza çok güzel kareler eklersiniz.

Malta'da Sigorta ve Çalışma:

Malta’ya gitmeden önce sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Malta'da  en az 90 gün ve  üzeri bir programa kayıt yaptırıyorsanız çalışma izni alabilirsiniz. Çalışma izni  eğitiminiz bitince başlar ve  haftada maksimum 20 saat çalışılabilirsiniz.

ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ  OKULLAR

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Gönderiliyor...