icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88

Duyurular

Neden Malta´da Dil Eğitimi Almalıyım.

11.2.2019 Akdeniz İklimi’ nin tüm etkilerinin görüldüğü sıcacık, şirin ada Malta. Harika coğrafyası, tarihi zenginlikleri, samimi sevecen insanları ile her yıl milyonlarca insanın tatil veya eğitim amaçlı tercih ettiği , çok kültürlü ve kültürü de ayrıca bize yakın olan bu cennet misali ülkede neden dil eğitimi almalısınız, sizler için derledik. Event

Akdeniz İklimi’ nin tüm etkilerinin görüldüğü sıcacık, şirin  ada Malta. Harika coğrafyası, tarihi zenginlikleri, samimi sevecen insanları ile her yıl milyonlarca insanın tatil veya eğitim amaçlı tercih ettiği , çok kültürlü ve kültürü de ayrıca bize yakın olan bu cennet misali ülkede neden dil eğitimi almalısınız, sizler için derledik.

Türkiye’ye Çok Yakın

Malta’ya hergün THY ile İstanbul’dan uçuş mevcut ve uçağa bindikten 2.5 -3 saat sonra bu harika adaya ayak basıyorsunuz.

Malta’ya Vize Almak Çok Kolay

Konsolosluğun istediği öğrenci vizesi dökümanlarını  eksiksiz ve yerinde hazırladı iseniz ve eğitiminiz bittiğinde ülkeye döneceğinizi kanıtlıyorsanız ,Malta’ya vize almak diğer ülkelere göre çok  daha kolay.

Yeşil pasaportunuz varsa zaten vizeye ihtiyaç yok.

Vizeye başvuru sürecinde sizin için sunduğumuz ücretsiz vize danışmanlık hizmetimizle sonucun adınıza en güzel şekilde olması için tüm titizliği sağlıyoruz.

-Dünya’nın En İyi Dil Okulları

Malta’nın resmi dili İngilizcedir. Malta’da dünyanın en iyi dil okullarının franchise ı yer alır. Dolayısıyla dil eğitiminiz esnasında dersleri düzenli takip eder, ödevlerinizi yapar ve takıldığınız konularda ise sorularla destek alırsanız İngilizce’yi öğrenmemeniz imkansız diyebiliriz. Okullar çok kaliteli olduğu gibi öğretmenler de sertifikalıdır.

Local okullar da  adanın bir eğitim adası olması vizyonuna uygun olarak çok daha makul ücretlerde çok kaliteli dil eğitimi sunarlar.

Çok Çeşitli Programlar

Okullar, Avrupa Dil Okulları Federasyonu üyesidir ve denetime tabidir. Okulların kalitesi çok iyi olduğu gibi sizin ihtiyaç ve beklentilerinize uygun çok çeşitli programlar mevcuttur. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Sınava Hazırlık Programları, Akademik İngilizce, İş İngilizcesi çocuklar için Anne& Çocuk programları ,aktivitesi bol junior programları, gençler için aynı şekilde eğitimin tatille harmanlandığı teenager programları mevcuttur.

Çok Farklı Konaklama Seçenekleri

Malta’da eğitiminiz esnasında konaklama beklentinize uygun çok fazla seçenek vardır. Eğer aile ve ev ortamınızı devam ettirmek istiyorsanız seçilmiş ailelerin yanında kalabilirsiniz. Oda tipinizi paylaşımlı seçerseiniz o esnada odanıza gelecek farklı kültürdeki biriyle arkadaşlık kurup ,bol bol konuşma pratiği yapıp farklı bir kültürü tanıma şansı yakalarsınız.

Okulların ayrıca kendi bünyelerinde yurtları mevcuttur. Yurtlarda mutfak ve banyo gibi alanlar ortak kullanım alanıdır. Odalar paylaşımlıdır ve siz aynı şekilde başka milletlerden kişilerle arkadaşlık kurup bol bol konuşma pratiği yapıp farklı ülkeler hakkında pek çok şey öğrenme şansı yakalarsınız.

Okulların yine apart öğrenci daireleri vardır. Ev seviyorsanız ama sadece öğrencilerle bir arada vakit geçirmek istiyorsanız çok harika bir seçenektir. Öğrenci evlerinde banyo, mutfak, oturma odası gibi alanlar ortaktır. Odalarda iki veya üç kişi kalabilirsiniz. Yine konuşma pratiği yapma şansınız olacak, birlikte ders dışı zamanlarda hoşça vakit geçireceğiniz arkadaşlıklar kuracak ve farklı milletleri tanıma şansı yakalayacaksınız.

Bu konaklama seçeneklerinin yanı sıra bir turizm adası olduğu için  otel veya pansiyonları da tercih edebilirsiniz.

Okullar Çok Daha Makul Ücretli

Malta’daki okulların bir diğer güzel yanı hem çok kaliteli okullardır. Hem de program ücretleri diğer ülkelerle kıyasladığımızda daha makul ücretlidir. Hele ki bir de yaz ayları dışında uzun süreli bir dil eğitimi istiyorsanız okulların inanılmaz kampanyaları mevcuttur.

Yaz-Kış Çok Harika Bir İklim

Akdeniz iklimine sahip adada yazlar sıcak diğer aylar ise genelde ılıman geçer zaman zaman yağış görülür. Malta’da denize girme sezonu  nisan sonu başlar ve   kasım ayı sonuna  kadar devam eder. Dolayısıyla düşük sezon olan eylül ekim kasım aylarında dil eğitimi planlarsanız harika bir tatil de yapmış olursunuz.

Çok Kültürlülük

Malta’ya Avrupa’nın her bölgesinden Amerika’dan İngiltere’den insanlar tatil amaçlı veya Avrupa’dan özellikle dil eğitimi amaçlı gelmektedir. Dolayısıyla Malta’da eğitim alırken çok ama çok farklı milletlerden insanlarla tanışır çok fazla bilgiye sahip olur kendinizi dünya vatandaşı hissedersiniz.

Mozaik Bir Yapı

Arap, İtalyan ve İngiliz kültürlerinin harmanlandığı çok enteresan bir ülkedir. Hem ülke çok modern, temiz ve medenidir. İngiliz düzeni ve sistemini görürsünüz, hem de insanlar çok samimi, çok sıcak ve arkadaş canlısıdır. Kendinizi asla yalnız ve dışlanmış hissetmezsiniz. Maltalılar için gelen her insan bir zenginliktir.

 Sadece Kuzey Afrikalı Ülkeler adayı Avrupa’ya geçiş için kullanmak istemelerinden  dolayı yasal olmayan yollarla adaya girmeye teşebbüs etmekte lakin bu hususa karşı alınan devlet tedbirleri ile adanın güvenliği ve huzuru korunmaktadır.

Nefes Kesen Güzellikler

Malta hem tarihi hem de doğal ve coğrafi güzellikleri eğitiminiz esnasında harika deneyimler yaşayacağınız bir ülkedir. Ada, Arap ve İngiliz himayesinde yönetildiği için hem cumbalı evler görürsünüz  hem de gözünüzü kamaştıran ihtişamlı kathedraller ve kiliseler yer alır.

Tarihi eserler çok iyi korunmaktadır. Katolik Dini yoğun olarak yaşandığı için kiliseler ciddi bağışlarla korunmaktadır.

Aynı zamanda muhteşem doğal güzellikleri vardır. Evler Melita (Sarıtaş ) isimli kesme kare taşlardan inşa edilmiştir. Camları yeşil panjurlu olan bu evlerin arasında geziler yapmak sizi tarihin sayfalarına gitmiş gibi hissettirir.  Bu taşın kaynağı Gozo Adası’ndadır. Gozo Adası’nda aynı zamanda doğal  bir şekilde oluşmuş tuz tarlaları vardır. Avrupa’nın dalış merkezidir. Uluslararası  su sporları müsabakaları için önemli bir destinasyondur.

Mdina eski başkent pek çok   gişe rekoru girmiş filme diziye ev sahipliği yapmış doğal bir film platosudur. Game Of Thrones Mdina’da çekilmiştir.

Malta’ya bağlı Gozo, Comino adaları aynı şekilde muhteşem güzelliklerle bezenmiştir.  Comino’da beyaz kumların üzerinde güneşlenirken denizde balıklarla birlikte yüzersiniz.

Malta aynı zamanda Avrupa’lı çok zengin iş insanlarının yatlarını korumaya aldığı, demirlediği ve tatillerini yaptığı bir yat limanı merkezidir.

Tüm bu avantajları ve ayrıcalıkları göz önüne aldığınızda İngilizce Dil Eğitimini’zi Malta’da gerçekleştirmek ve harika anılar biriktirmek için bu şirin ada ülkesi tam da yerinde bir destinasyon değil mi?

Biz anlaşmalı okullarımız ve size özel hizmetlerimizle Malta’da dil eğitiminizi gerçekleştirmenizde en doğru Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Firmasıyız.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Gönderiliyor...