icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88
Almanya’da Üniversite Okumak: Yurtdışı Üniversite Hayalleriniz için İpuçları

Almanya’da Üniversite Okumak: Yurtdışı Üniversite Hayalleriniz için İpuçları

Yurtdışı üniversite okuma hayallerimizin önünde hissettiğimiz en büyük endişe başvuru sürecinde oluşuyor. Okul ücretleri, kur farkı, başvuru süreci, vize ve daha fazlası öğrencileri bu hayallerinden uzaklaştırmaya başlıyor. Fakat bu süreci bir kez atlatıp yurtdışı üniversite eğitimi deneyimi yaşayan biriyle karşılaştıysanız buna değeceğini siz de görebilirsiniz. Üstelik ilk başta yüksek görünen bu rakamların bir kez üniversite eğitimine başladıktan sonra karşılanabilir olduğu da görülebilmekte. Peki nasıl? Gelin yurtdışı üniversite eğitimi için endişelerinizi giderecek bir içeriği birlikte oluşturalım. Yurtdışı üniversite eğitimi almak isteyenler için en ideal ülkeler arasında olan Almanca ile bu serinin ilk içeriği sizinle.

 

Almanya’da Üniversite Okumak

Almanya’da üniversite okumak öğrenciler tarafından en çok merak edilen başlığı oluşturuyor. Bizim de College Young olarak en sık soru aldığımız konu Almanya’da üniversite okumak hakkında olmakta. Almanya günümüzde üniversite eğitimi almanın en avantajlı olduğu yerlerin başında geliyor. Ve bunun birçok farklı parametresi bulunmakta. Öncelikle Almanya üniversitelerinin ücretsiz olması bu avantajı sağlamakta. Almanya’da dönemlik olarak 500 £’dan başlayan bir harç ile üniversitede eğitim alırken tüm sosyal ve akademik donatılardan yararlanabiliyorsunuz. Bunun içinde neredeyse tüm dünya dillerinden oluşan çok geniş bir dil eğitimi seçkisine sahip kurslardan mesleki eğitimlere birçok olanak bulunuyor. Bunun yanında muhteşem bir eğitim kalitesine sahip Almanya üniversitelerinde eğitim aldığınız dünyanın her yerinde rahatlıkla kariyer yapabilir konuma ulaşıyorsunuz. Tabi ki Almanya size orada çalışmanız çok ciddi olanaklar sağladığı için bu olanaktan belki de hiç yararlanmayacaksınız. Çünkü Alman Göç Yasası her geçen gün yeni olanaklarla sizleri Almanya’da tutmak için uğraşmakta. Eğer Almanya’da yaşam ve eğitim benim bütçemi aşıyor diyorsanız çalışma izninden haberdar olmaya bilirsiniz. Çünkü Almanya’da üniversite eğitimi alırken bir yandan da haftalık 30 saat çalışarak tüm masraflarınızı karşılayabilir hatta tüm Avrupa’yı rahatlıkla gezebilirsiniz. Üstelik pek çok üniversitede bulunan İngilizce bölümler sayesinde Almanca bilememeniz de problem olmaktan çıkmakta. Ama siz yine de Almanya’da daha iyi bir kariyer için Almanca öğrenin derim. Dilerseniz College Young ve Birebir Almanca işbirliği ile Almanca öğrenmeye istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman başlaya bilirsiniz.

College Young Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen adaylara Almanca ve İngilizce yeterlilikten en ideal üniversitenin belirlenmesi ve başvuruya, vize başvuru sürecinden Almanya’da yaşama hazırlığa her konuda bütünsel bir destek sağlıyor. Bizimle hemen şimdi iletişime geçerek bu süreç hakkında detaylı bilgi alabilir, hayallerinizin ulaşılabilir olduğunu siz de görebilirsiniz.

Daha iyisi ve çok daha fazlası için College Young…

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Gönderiliyor...